keshvari
29 دی 1401 - 17:41

هرگونه تحریم دولتی و غیردولتی علیه ایران، فشار علیه ملت و تهدید امنیت مردم است

یک کارشناس مسائل سیاسی و بین‌الملل در یادداشتی با اشاره به اقدام پارلمان اروپا در قرار دادن نام سپاه در لیست گروه‌های تروریستی کشورهای عضو اتحادیه اروپا به بررسی عوامل پشت پرده این اقدام ضدایرانی کشورهای غربی پرداخت.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، مصطفی فرح بخش کارشناس مسائل سیاسی و روابط بین الملل درباره اقدام اخیر پارلمان اروپا مبنی بر پیشنهاد قرار گرفتن سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی کشورهای عضو اتحادیه اروپا نوشت: 

 

 حالا که بحث تحریم‌های جدید و قراردادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه های تروریستی در برخی کشورهای اروپایی و کانادا مطرح شده است باید بدانید که طراحان این عملیات چه کسانی هستند و چه اهدافی را دنبال می کنند، آنها تا امروز با هر تحریم جدید علیه ملت ایران به سخت تر شدن زندگی مردم ایران پرداختند و علاوه بر تحمیل کردن زندگی سخت و کوچکتر شدن سفره ملت ،سلامت مردم را تحت الشعاع قرار دادند فی المثل در مسئله دارو و به خطر افتادن جان هزاران نفر از مردم که بیماری های خاص دارند از جمله بیماران سرطانی، دیابتی های وابسته به انسولین و امثالهم را تحت الشعاع خود قرار داده است. پس در واقع تحریم های ظالمانه بخاطر فشار اوردن به نظام فقط و فقط مردم را اسیب پذیر تر می‌کند و کسانی که در داخل و خارج از آن حمایت کنند مصداق بارز خیانت به ملت تلقی خواهد شد. 

مردم باید بدانند که دول خارجی با هر مرام و مسلکی دلسوز ایران و ایرانی نیستند چرا که روابط کشور ها با یک دیگر بر مبنای منافع دائمی و موقت تعریف میشود که فرقی نمیکند دولت های شرق و غرب همه و همه از این قاعده مستثنا نیستند بالاخص در مقابل ایرانیان چرا که همیشه چشم طمع به منابع و ذخایر و ثروت ملی کشور ایران داشته و در طول تاریخ نشان دادند برای بهرمندی از این منابع جان ملت ایران پشیزی ارزش ندارد.

همین دولت هایی که به دنبال تحریم های جدید و قراردادن سپاه پاسداران در لیست تروریستی هستند که در صدر آنها بریتانیا و کانادا قرار دارد عملکردشان طی سنوات گذشته با منابع ایران و به طریق اولی ملت ایران ببینید.

کسانی که بخاطر رسیدن به منابع و منافعشان در سال 1298 هجری شمسی با ایجاد قحطی مصنوعی جان بیش از 6 میلیون ایرانی را گرفتند ، میلیون ها ایرانی که زنده زنده و ذره ذره جلوی چشم عزیزانشان از شدت گرسنگی جان باختند آیا حقوق بشر فقط برای دیگران معنی پیدا میکند و کشتار عیان میلیون ها انسان در یک کشور نامش جنایت نیست؟

و اما بحث داغ این روزها و قراردادن نام سپاه در لیست گروهک های تروریستی، مردم ما باید بیدار شوند و دست دشمن و سیاست های به ظاهر انسان دوستانه را تشخیص دهند،
به اسم حمایت از مردم ایران تحریم های جدید وضع کردن و سپاه را گروه تروریستی خواندن مصداق بارز خیانت به ملت ایران است که به اسم مردم خودمان تمامش می‌کنند.

قراردادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه های تروریستی آنهم به اسم حمایت از مردم ایران تنها نیرنگی ست که به امنیت ملی و ملت ضربه بزنند. آنها با این کار میخواهند بهانه ای برای تقابل نظامی با کشور پیدا کنند ،منافع ملی در داخل و خارج از کشور را تهدید و بعضا چپاول کنند و جنگ دیگری علیه کشور به راه بیاندازند، برای اثبات این ادعا خوب است طراحان این طرح را بشناسید، یکی از آنها اروین کاتلر وکیلی که چهره نزدیک به رجوی و سازمان منافقین است کسی که قبلا وزیر دادگستری کانادا بوده کسی که پایه ثابت برنامه این سازمان جنایت کار در گوشه گوشه جهان است و کسی که سازمان منافقین را از لیست تروریستی خارج کرد کسی که ارتباط نزدیک و مدون با لابی های صهیونیستی دارد که حتی اورشلیم پست از اقدامات او برای خروج منافقین از لیست گروهک های تروریستی نام برده است،و پیشتر کاتلر این اقدام را حرکتی برای تقویت رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود.

قطعنامه تحریم را نیز لیندا فرام سناتور پارلمان کانادا شروع کرده او به ایران سیتیزی مشهور است کسی که ایرانیان را ملتی بدذات و شرور معرفی میکند که هیچگاه از حرفی که مطرح کرده عذرخواهی نکرد، کسی که از حامیان جان فدای رژیم صهیونیستی ست و از آنها بارها مدال گرفته،کاتلر و فرام عضو رسمی سازمان UANI هستند، سازمانی که برای برهم زدن و اختلال در کلیه امور سیاسی،اقتصادی و بین المللی جمهوری اسلامی ایران احداث شده که پیش از برجام و پس از آن آثار مخرب آن بر دولت ها و مردم را شاهد بودیم، نکته اینجاست حتی زمانی که جمهوری اسلامی ایران روابط دوستانه و منطقی به سبب توافق برجام داشت این سازمان بازهم کارش اخلال و برهم زدن موقعیت های ملی بوده پس آرمان این سازمان ایرانی ستیزی ست که باید ملت ایران بداند،موسسان نام آشنای این سازمان مئیر داگان رئیس سابق موساد و جان بولتون مشاور امنیت ملی سابق امریکا هستند که همه با سازمان منافقین ارتباط نزدیک، سازنده و کاربردی دارند،شلدون ادلسون میلیاردر یهودی و صهیونیست از حامیان این سازمان ضد ایرانی ست که چند سال پیش در مصاحبه معروفش خواستار حمله همه جانبه و اتمی به ایران شد، حمله با بمب اتم به یک کشور یعنی مردم و حکومت برای آنها تفاوتی ندارد.

حالا شخصی همانند حامد اسماعیلیون که در حال حاضر از نزدیکترین حامیانش و مشاورش کاوه شهروز است مانند عروسک خیمه شب بازی منافقین در مجامع بین المللی بدون داشتن ذره ای قوه تمیز در مسائل سیاسی و بین المللی سخنرانی میکند و خواستار تحریم و فشار هایی که امنیت و سفره ملت ایران را تحت الشعاع قرار داده میشود، در وقایع اخیر که الحق والانصاف دل مردم به رنج آمد. بارها و بارها گفتم که دست منافقین بازیگردان اصلی این اتفاقات است.

بطور قطع خیلی ها سهوا و یا تعمدا دچار هزینه های هنگفت جانی و مالی شده اند و چه دردناک فراغ جوانان و نوجوانان وطن که به دست عوامل خائن منافقین در بین ما نیستند
پروژه کشته سازی تخصص سازمان منافقین است و امروز با گذر زمان با روش های جدید فقط بروزر شده است که به دفعات با چشم خود دیدم. این مثالی بود برای کسانی که بدون گارد فکر میکنند و اهل اندیشه اند شاید حامد اسماعیلیون و امثالهم نمیدانند که چه میکنند قضاوت نمیکنیم اما کاش کمی اندیشه کنند.

در داخل کشور عدم مدیریت فراوان و مشکلات زیادی وجود دارد و بالاتر از آن اختلاف نظر های سیاسی اجتماعی و اقتصادی، اما این دلیل نمیشود که ما فکر کنیم دولت های شرق و غرب دلسوز ما هستند.دلیل نمی‌شود به این سمت برویم که چون نسبت به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انتقاد داریم، راضی به تحریم آن شده و به تبع آن امنیت کشور و ملت مان را به خطر بیاندازیم ، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بعنوان یک نیروی نظامی امروز با توانمندی هایش در حوزه دفاعی و عملیاتی و حضور در منطقه یکی از پایه های اصلی اقتدار ملی جمهوری اسلامی ایران است. حالا چند اختلاف نظر و سلیقه در مسائل سیاسی و اجتماعی و حتی اجرایی نباید مارا در زمین دشمن قرار داده و دشمنان خود را دلسوز کشور و حامی ملت بپنداریم.
مردم باید بدانند که استقرار دموکراسی یک روند است و با حرکت به سمت ضعیف کردن حکومت و فروپاشی فقط و فقط به بدتر شدن اوضاع کمک کرده و خیانت به مردم ایران است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 986250