keshvari
04 بهمن 1401 - 13:11

تعدادی نمایندگان مجلس در نطق میان دستور خود اقدام پارلمان اروپا را محکوم کردند

جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود در نشست علنی امروز سه شنبه 4 بهمن مجلس شورای اسلامی، اقدام اخیر پارلمان اروپا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را محکوم کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود در نشست علنی امروز سه شنبه 4 بهمن مجلس شورای اسلامی، اقدام اخیر پارلمان اروپا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را محکوم کردند.

در همین راستا مصطفی نخعی نماینده مردم نهبندان در نطق میان دستور خود ضمن محکوم کردن اقدام مداخله جویانه پارلمان اروپا در امور داخلی کشورمان و تصویب سفارشی طرحی که فاقد هرگونه وجاهت قانونی است اظهار کرد: مطمئنا این چیزی جز امضای شکست مفتضحانه شما در مواجهه با ملت ایران نیست قطعا سپاه عزیز مقتدتر از همیشه در خدمت آرمان های بلند انقلاب اسلامی و مردم شریف ایران خواهد بود.

وی افزود: آقای رئیس جمهور! یکی از مهم ترین وزارتخانه های دولت شما که مستقیما با سفره مردم و قشر متوسط و ضعیف جامعه در ارتباط است وزارت جهاد کشاورزی بود؛ آیا از آنچه در این وزارتخانه می گذرد خبر دارید؟ اطلاع دارید این وزارتخانه هیچ برنامه قابل قبولی برای حل مشکلات قشر زحمت کش کشاورز ندارد، خبر دارید وعده های داده شده در روز رای اعتماد در خانه ملت پیگیری و عملیاتی نمی شود؟ آیا می دانید در خصوص کشت قراردادی هیچ اقدام موثری انجام نشده است.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس گفت: خبر دارید در خصوص موضوع مهم الگوی کشت که یکی از اساسی ترین موضوعات و وظایف وزارت جهاد کشاورزی است، عملا کار اساسی صورت نگرفته است؟ از آقاى وزیر بپرسید شما که مدام از افزایش 50 هزار هکتاری گلخانه ها سخن می گفتید، تاکنون در این خصوص چه کرده اید؟ سوالات بسیارند. ابهامات متعدد در ارتباط با واردات نهاده هاى دامى و کالاهاى اساسى ، روند کند اجرای مصوبات سفرهای استانی در حوزه کشاورزی، عدم تخصیص اعتبار طرح های زیربنایی حوزه عشایری که در کنار گرانی شدید نهاده های دامی امید این قشر عزیز، این ذخایر ارزشمند انقلاب را به ناامیدی بدل کرده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس بیان کرد:  بی ثباتی و شرایط ملتهب بازار که هم کمر تولید کنندگان دام و طیور را خم کرده و هم اقشار ضعیف جامعه را با مشکلات جدی مواجه نموده است، صف های طویل نان و گوشت و امثال این ها که اخیرا به صف های انتظار مردم اضافه شده است و بسیاری دیگر از موارد که به زودی با مستندات در همین خانه ملت با مردم عزیز در میان خواهم گذاشت. با این حال امیدوارم قبل از آنکه مجلس از ظرفیت های قانونی خود استفاده کند شما خود تدبیر نمایید.

این نماینده مردم در مجلس تاکید کرد: بی توجهی به ظرفیت ها و توانمندی های خاص هر منطقه، باعث رشد نامتوازن کشور و عدم بهره گیری از ظرفیت های مناطق مختلف کشور شده است. مناطق محروم در دور باطل فقر و توسعه نیافتگی گرفتار شده اند کافی است نگاهی به جانمایی سرمایه گذاری هلدینگ های بزرگ اقتصادی در کشور بیاندازید، یا زیرساخت های انتقال انرژی و یا نقشه راه آهن، بزرگراه ها و آزادراه های کشور را بنگرید.

در ادامه سیدجلیل میرمحمدی میبدی نماینده مردم تفت و میبد در نطق میان دستورضمن تبریک حلول ماه مبارک رجب گفت: حرکت زشت و وقیحانه سوزاندن قرآن، این معجزه همیشگی الهی در روی زمین را محکوم می‌کنم. در روزهای اخیر شاهد نمایش وقیحانه اروپایی ها در خصوص تحریم سپاه عزیز بودیم. این اقدام اتحادیه اروپا قطعا از سوی ایران بی پاسخ نخواهد ماند. اما مهم است که بدانیم چرا این روسیاهان تاریخ در این مقطع چنین تصمیم گرفتند.

وی ادامه داد: نقش آفرینی منحصر به فرد سپاه در سازندگی کشور، نقش آفرینی ممتاز سپاه در پیروزی دفاع مقدس، همراهی در سطح عالی در مقابله با کرونا و حضور پیشتاز در امداد رسانی در سیل و زلزله به مردم عزیز، پاسداری از امنیت این کشور و ساخت پالایشگاه و قطع وابستگی کشور نمونه کوچکی از موفقیت های سپاه بوده که دشمنان را به این تصمیم رسانده است.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه اروپایی‌ها و صد البته ارباب بزرگ‌شان آمریکا به خوبی نقش و جایگاه سپاه را در امنیت و پیشرفت ایران اسلامی درک کرده و میدانند که مهمترین مانع در برابر سیاست های استعمارگرانه آنها در منطقه این تاسیس نورانی است عنوان کرد: امروز مسئولان جمهوری اسلامی باید با شناخت دقیق توطئه های دشمن مانع از نشستن به هدف تیرهای زهراگین این جنایت کاران چشم آبی شوند. وظیفه اصلی ما مسئولان در کنار پاسخ قاطع و متقابل به این وقاحت اروپایی‌ها، مصون سازی اقتصاد کشور از این نوسانات است. مادامی که غول گرانی و تورم همچنان گلوی مردم و به خصوص مستضعفان را هر روز بیش از دیروز می‌فشارد، اروپایی ها هم بیشتر و بیشتر وقیحانه دست به این اقدامات سبوعانه می‌زنند.

میرمحمدی افزود: دولت باید با همگرایی در تیم اقتصادی خود و به کار بستن تدابیر عالمانه در جهت مهار مصیبت بزرگ اقتصاد ایران، یعنی خلق نقدینگی بدون پشتوانه از مجاری مختلف و همچنین ایجاد انضباط مالی و اداری و جلوگیری از بسط و توسعه سوداگری در اقتصاد، طعم شیرین عدالت را به مردم بچشاند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه حضور پر شکوه و پر شور مردم پر افتخار یزد در مراسم استقبال رئیس جمهور بار دیگر همگان را غافل گیر کرد، عنوان کرد: این اقدام دوستداران انقلاب اسلامی را غرق در شو و شعف و دشمنان را انگشت به دهان گذاشت، دشمن غدار که در ماه‌های اخیر تمام توانش را به میدان آورده بود تا با یک جنگ ترکیبی تمام عیار مردم ایران را نا امید و عصبانی بسازد از این رهگذر ایران اسلامی را با خطر جنگ داخلی و تجزیه رو برو کند، امید زیادی بسته بود که استقبال از رئیس جمهور در یزد کمرنگ شود اما مردم هوشیار، انقلابی یزد با بصیرت مثال زدنی خود آن هم در یخبندان دی ماه با حضور خیره کنندشان در میدان امیرچخماق پاسخ قاطعی به بدخواهان داده و انها را نا امیدتر از قبل ساختند .

وی با اشاره به اینکه  این معرفت و حضور دشمن شکن مردم عزیز یزد، مسئولان جموری اسلامی را بیش از پیش مدیون مردم ساخت تصریح کرد: بر همه مسئولان اجرایی، تقنینی و قضایی کشور است که نهایت جهد و تلاش خود را در مسیر رفع مشکلات کشور معطوف سازند و عملیاتی شدن ابر پروژه انتقال آب به فلات مرکزی را دنبال کنند. بر خود لازم می‌دانم از مردم یزد، رئیس جمهور و استاندار ولایی و انقلابی و جوان تشکر کنم.

در حال تکمیل است...

منبع: فارس
شناسه خبر: 994643